Stålklinga om ca 70 cm. Total längd 97 cm. Tsuba i järn, möjligen 1800-tal eller äldre. Balja i trä, senare svartmålad. Obetydligt slitage.
6 500 SEK | 2019-10-19 22:01 |
6 000 SEK | 2019-10-20 16:06 |
4 600 SEK | 2019-10-19 22:23 |
3 800 SEK | 2019-10-18 10:10 |
2 400 SEK | 2019-10-15 18:36 |
2 400 SEK | 2019-10-16 19:10 |
2 000 SEK | 2019-10-09 22:19 |
1 300 SEK | 2019-10-11 15:22 |
1 100 SEK | 2019-10-07 18:09 |
350 SEK | 2019-10-09 21:00 |
300 SEK | Startpris |