11. KANNA MED LOCK OCH HÄNKEL

Porslin med famille rose-inspirerat polykromt måleri med bl.a. mytologisk fågel och kalligrafi. Kina, ca 1880-1910. Signerad. Höjd 15 cm. Smärre nagg och tillverkningsdefekter, en hänkel saknas.

Varunr 194061

8 Oktober 2019 18:04

Utrop 1200 SEK

450 SEK2019-09-24 20:46
450 SEK2019-10-07 23:04
300 SEK Startpris

Onlineauktion 8 Okt. 2019,

Slagavgift 30 SEK Ink.moms

Beställ transport här!