Porslin med famille rose-inspirerat polykromt måleri med bl.a. mytologisk fågel och kalligrafi. Kina, ca 1880-1910. Signerad. Höjd 15 cm. Smärre nagg och tillverkningsdefekter, en hänkel saknas.
450 SEK | 2019-09-24 20:46 |
450 SEK | 2019-10-07 23:04 |
300 SEK | Startpris |