Porslin med polykrom dekor och kalligrafi. Kina, ca år 1900. Höjd 33 cm. Obetydliga tillverkningsdefekter, limrester, mindre naggar, glasyrsläpp och smärre slitage.
60 000 SEK | 2019-11-05 18:10 |
55 000 SEK | 2019-11-05 18:09 |
24 000 SEK | 2019-11-03 19:49 |
14 000 SEK | 2019-11-03 06:49 |
12 000 SEK | 2019-11-03 15:55 |
9 000 SEK | 2019-11-02 23:55 |
8 000 SEK | 2019-11-02 08:16 |
3 400 SEK | 2019-11-01 20:44 |
3 000 SEK | 2019-10-31 16:58 |
1 000 SEK | 2019-10-31 16:09 |
900 SEK | 2019-10-31 14:43 |
800 SEK | 2019-10-30 15:32 |
700 SEK | 2019-10-29 19:30 |
600 SEK | 2019-10-23 18:38 |
300 SEK | 2019-10-23 07:23 |
300 SEK | Startpris |