Porslin med polykromt måleri samt kalligrafi, märkt i botten. Kina, 1900-talets början. Höjd 28 cm. Obetydliga tillverkningsdefekter, obetydligt slitage.
1 400 SEK | 2019-11-03 19:49 |
1 300 SEK | 2019-11-05 16:57 |
1 000 SEK | 2019-11-02 08:17 |
900 SEK | 2019-10-22 17:35 |
350 SEK | 2019-10-31 10:44 |
300 SEK | Startpris |