Porslin med polykrom dekor och kalligrafi, märkt i botten. Kina, 1900-talets början. Höjd 28 cm. Obetydliga tillverkningsdefekter, obetydligt slitage.
3 800 SEK | 2019-11-05 17:37 |
3 600 SEK | 2019-11-02 08:18 |
3 400 SEK | 2019-11-05 16:26 |
1 700 SEK | 2019-11-03 19:50 |
1 400 SEK | 2019-10-22 17:35 |
350 SEK | 2019-10-30 15:32 |
300 SEK | Startpris |