Porslin med famille rose-inspirerad dekor av bl.a. fåglar och fladdermöss. Märkt i botten. Kina, ca 1880-1910. Höjd ca 33 cm. Obetydliga tillverkningsdefekter och slitage, smärre naggar.
13 000 SEK | 2020-01-07 18:01 |
12 000 SEK | 2020-01-07 18:00 |
10 000 SEK | 2020-01-07 17:59 |
6 500 SEK | 2020-01-07 15:35 |
6 000 SEK | 2020-01-07 13:38 |
5 500 SEK | 2020-01-07 13:19 |
800 SEK | 2019-12-24 21:01 |
600 SEK | 2019-12-19 16:43 |
300 SEK | Startpris |