Porslin med bl.a. körsbärsmåleri i kobolt, märkt i botten med dubbla ringar. Kina, 1900-talets början. Höjd 46 cm. Smärre slitage och tillverkningsdefekter, passande samtida träställ medföljer.
2 800 SEK | 2020-02-04 18:02 |
2 600 SEK | 2020-02-04 18:05 |
1 300 SEK | 2020-02-03 09:16 |
800 SEK | 2020-01-31 08:53 |
800 SEK | 2020-02-03 01:21 |
600 SEK | 2020-01-28 09:35 |
500 SEK | 2020-01-23 21:07 |
300 SEK | 2020-01-22 15:09 |
300 SEK | Startpris |