Porslin med bl.a. växtscroll och lyckotecken i kobolt. Kina, ca 1880. Höjd 58 cm. Mindre tillverkningsdefekter, ytslitage och glasyrsläpp, mynningsnagg.
1 100 SEK | 2020-02-18 18:10 |
1 000 SEK | 2020-02-18 18:06 |
900 SEK | 2020-02-18 09:01 |
600 SEK | 2020-02-15 02:11 |
300 SEK | 2020-02-09 09:07 |
300 SEK | Startpris |