18K guld, varav en med hårarbete, 1800-talets första hälft. Två broscher i nyrokoko, daterade 1845 respektive 1851. Totalvikt ca 9,2 gram. Längd 3,5-5,5 cm. Hårsmyckets nål i metall.
För denna vara gäller inte ångerrätten enligt Lag 2005:59 11§ punkt 2.
2 400 SEK | 2020-02-19 08:28 |
2 200 SEK | 2020-02-28 20:43 |
900 SEK | 2020-02-26 21:30 |
500 SEK | 2020-02-19 21:37 |
300 SEK | Startpris |