Silverpatinerad brons på onyxsockel. Art Deco, 1920/30-tal. Kvinnofigur. Signerad Lorenzl. Höjd 75 cm. Proveniens: musikern Arvid Malmros, Malmö i gåva ca 1930, därefter i arv till nuvarande ägare. Visst ytslitage, sockel med skada, limmad i ena hörnet.
22 000 SEK | 2020-03-02 18:18 |
22 000 SEK | 2020-03-03 18:12 |
12 000 SEK | 2020-02-26 09:35 |
11 000 SEK | 2020-02-18 21:02 |
4 200 SEK | 2020-02-24 22:24 |
2 400 SEK | 2020-02-20 09:43 |
2 000 SEK | 2020-02-19 11:54 |
600 SEK | 2020-02-18 22:06 |
300 SEK | Startpris |