48. TALLRIKAR, SEX ST, LIKA

Porslin med dekor i ren, klar kobolt, bl.a. inkluderande fjärilar, syrsor och andra insekter, likväl som växter i landskap. Kina, 1700-tal. Diameter 19 cm. En med krackelering och obetydligt nagg, två med spricka, övriga med obetydliga naggar.

Varunr 200617

3 Mars 2020 18:16

Klubbslag18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK 1 000 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK

Utrop 2000 SEK

1 000 SEK2020-03-03 18:14
900 SEK2020-03-03 07:12
700 SEK2020-03-03 16:35
500 SEK2020-02-29 10:15
450 SEK2020-02-27 22:02
400 SEK2020-02-27 14:10
350 SEK2020-02-19 23:23
300 SEK2020-02-19 16:48
300 SEK Startpris

Onlineauktion 3 Mars 2020,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!