Porslin med dekor i ren, klar kobolt, bl.a. inkluderande fjärilar, syrsor och andra insekter, likväl som växter i landskap. Kina, 1700-tal. Diameter 19 cm. En med krackelering och obetydligt nagg, två med spricka, övriga med obetydliga naggar.
1 000 SEK | 2020-03-03 18:14 |
900 SEK | 2020-03-03 07:12 |
700 SEK | 2020-03-03 16:35 |
500 SEK | 2020-02-29 10:15 |
450 SEK | 2020-02-27 22:02 |
400 SEK | 2020-02-27 14:10 |
350 SEK | 2020-02-19 23:23 |
300 SEK | 2020-02-19 16:48 |
300 SEK | Startpris |