Porslin med växtmåleri och kalligrafi, märkt i botten. Kina, 1900-talets början. Höjd 10 cm. Obetydliga tillverkningsdefekter, obetydligt slitage.
5 500 SEK | 2020-04-28 18:13 |
5 000 SEK | 2020-04-25 14:23 |
3 800 SEK | 2020-04-28 18:08 |
3 400 SEK | 2020-04-28 18:07 |
400 SEK | 2020-04-23 16:44 |
300 SEK | Startpris |