Oljemålning på duk. Signerad och daterad -39. "Slutad dag". 46x56 cm.
Enligt etikett utställd Vårutställningen 1940, Nationalmuseum. Notering i blyerts a tergo, utställd Västerås, Eskilstuna 1940.
38 000 SEK | 2020-05-26 17:59 |
36 000 SEK | 2020-05-26 17:59 |
30 000 SEK | 2020-05-24 12:17 |
22 000 SEK | 2020-05-23 11:11 |
20 000 SEK | 2020-05-22 18:38 |
19 000 SEK | 2020-05-12 20:04 |
14 000 SEK | 2020-05-18 18:08 |
10 000 SEK | 2020-05-15 12:20 |
7 000 SEK | 2020-05-13 19:30 |
300 SEK | Startpris |