1. AXEL OLSON (1899-1986)

Oljemålning på duk. Signerad och daterad -39. "Slutad dag". 46x56 cm.
Enligt etikett utställd Vårutställningen 1940, Nationalmuseum. Notering i blyerts a tergo, utställd Västerås, Eskilstuna 1940.

Varunr 203711

26 Maj 2020 18:01

Utrop 30000 SEK
5% Droit de suite/Följerätt tillkommer för objektet om det överstiger 2625 SEK

38 000 SEK2020-05-26 17:59
36 000 SEK2020-05-26 17:59
30 000 SEK2020-05-24 12:17
22 000 SEK2020-05-23 11:11
20 000 SEK2020-05-22 18:38
19 000 SEK2020-05-12 20:04
14 000 SEK2020-05-18 18:08
10 000 SEK2020-05-15 12:20
7 000 SEK2020-05-13 19:30
300 SEK Startpris

Onlineauktion 26 Maj 2020,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!