Print med djupprägling. "Badanka". Dagmått 49x49 cm. Ej examinerad ur ram. Proveniens: Säljes till stöd för Landskrona Direkt, de beskriver verket på följande sätt: Printen är präglad och signerad av konstnären
Tim Timmey är just nu aktuell med en soloutställning på Galleri Ekvall & Törnblom i Stockholm. Hösten 2019 deltog han i Galleri Direkts utställning som bland annat innehöll streetart. Konstnären är just nu i full färd med att sätta färg på lekplatser, skolgårdar, förskolor och fritidshem runt om i Skåne där han skapar spännande möjligheter till lek och rörelse.
1 000 SEK | 2020-06-09 18:02 |
900 SEK | 2020-06-09 17:59 |
800 SEK | 2020-06-05 08:34 |
700 SEK | 2020-05-28 11:31 |
600 SEK | 2020-05-27 19:00 |
500 SEK | 2020-05-27 18:59 |
300 SEK | Startpris |