Print med djupprägling. "Menard ja tra". Dagmått 49x49 cm. Ej examinerad ur ram. Proveniens: Säljes till stöd för Landskrona Direkt, de beskriver verket på följande sätt: Printen är präglad och signerad av konstnären
Tim Timmey är just nu aktuell med en soloutställning på Galleri Ekvall & Törnblom i Stockholm. Hösten 2019 deltog han i Galleri Direkts utställning som bland annat innehöll streetart.
Konstnären är just nu i full färd med att sätta färg på lekplatser, skolgårdar, förskolor och fritidshem runt om i Skåne där han skapar spännande möjligheter till lek och rörelse.
900 SEK | 2020-06-05 08:35 |
800 SEK | 2020-06-03 21:47 |
700 SEK | 2020-06-01 19:53 |
600 SEK | 2020-05-29 08:40 |
350 SEK | 2020-05-27 17:14 |
300 SEK | Startpris |