Akvarell, fineliner & guld. "Odd birds II". Dagmått 48x38 cm. Ej examinerad ur ram. Proveniens: Säljes till stöd för Landskrona Direkt, de beskriver verket på följande sätt: Björn Wiklunds lek med färger i kombination med en härlig fantasi blir spännande konst. – Ibland tror jag skapandet mår bra av lite "Flow". Akvarellen är utmärkt både för att göra bilder och för att nästan meditera sig igenom skapandet. Man mår härligt efter varje färg som flyter iväg över papperet, säger han.
1 300 SEK | 2020-06-08 09:04 |
1 200 SEK | 2020-06-05 16:43 |
900 SEK | 2020-06-07 00:06 |
300 SEK | Startpris |