Handkolorerat fotokonsttryck, upplaga 1/1. "Mom’s Garden". 75x50 cm. Proveniens: Säljes till stöd för Landskrona Direkt, de beskriver verket på följande sätt: Blommor plockade i maj månad i mamma Britt Reinholds förra underbara trädgård. Uppspänd linneduk på kilram av limmad furu. Signerad och dekorerade med slagmetall, akrylfärg, spray med mera. HP latextryck.
Annika Reinhold målar som avkoppling och fritidssysselsättning när hon inte arbetar som Custom Relations Manager i skeppsmäklarbranchen.
Med åren har det blivit textilier, blommor och glaskonst. Och nu bildkonst.
1 500 SEK | 2020-06-09 18:08 |
1 400 SEK | 2020-06-09 17:56 |
1 100 SEK | 2020-06-08 13:56 |
800 SEK | 2020-06-07 07:55 |
500 SEK | 2020-05-29 08:50 |
450 SEK | 2020-05-28 22:15 |
400 SEK | 2020-05-27 22:03 |
400 SEK | 2020-05-27 23:15 |
300 SEK | 2020-05-27 13:32 |
300 SEK | Startpris |