Förgylld mässing samt patinerad brons. Empire, 1800-talets första del. Ljusarmar uppburna av klassiserande kvinnofigurer. Höjd 73 cm. En med senare träplatta undertill, delvis senare ljusmanschetter varav en med skada. Proveniens: Samlarhem, Helsingborg.
22 000 SEK | 2020-06-23 18:04 |
20 000 SEK | 2020-06-23 18:04 |
18 000 SEK | 2020-06-23 18:03 |
17 000 SEK | 2020-06-23 18:02 |
16 000 SEK | 2020-06-23 18:02 |
12 000 SEK | 2020-06-23 08:51 |
10 000 SEK | 2020-06-22 22:40 |
9 000 SEK | 2020-06-17 01:47 |
8 000 SEK | 2020-06-09 16:18 |
6 000 SEK | 2020-06-14 20:23 |
5 000 SEK | 2020-06-11 20:57 |
3 400 SEK | 2020-06-11 19:06 |
3 000 SEK | 2020-06-09 22:03 |
300 SEK | Startpris |