14. EMPIREKANDELABRAR, ETT PAR

Förgylld mässing samt patinerad brons. Empire, 1800-talets första del. Ljusarmar uppburna av klassiserande kvinnofigurer. Höjd 73 cm. En med senare träplatta undertill, delvis senare ljusmanschetter varav en med skada. Proveniens: Samlarhem, Helsingborg.

Varunr 205091

23 Juni 2020 18:06

Klubbslag26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK 22 000 SEK2 00 SEK3 00 SEK4 00 SEK5 00 SEK6 00 SEK

Utrop 12000-15000 SEK

22 000 SEK2020-06-23 18:04
20 000 SEK2020-06-23 18:04
18 000 SEK2020-06-23 18:03
17 000 SEK2020-06-23 18:02
16 000 SEK2020-06-23 18:02
12 000 SEK2020-06-23 08:51
10 000 SEK2020-06-22 22:40
9 000 SEK2020-06-17 01:47
8 000 SEK2020-06-09 16:18
6 000 SEK2020-06-14 20:23
5 000 SEK2020-06-11 20:57
3 400 SEK2020-06-11 19:06
3 000 SEK2020-06-09 22:03
300 SEK Startpris

Onlineauktion 23 Juni 2020,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!