Aftonväskor med bl.a. pärlbroderi och dekor med strass. Huvudbonad av Charleston-modell, s.k. "Flapper style", med dekor av swarovskistenar. Märkt "Gérard Bodson, Paris, made in france". 1900-talets andra hälft. Längd ca 15-20 cm. Smärre bruksslitage och märken.
500 SEK | 2020-09-22 17:55 |
450 SEK | 2020-09-22 17:19 |
400 SEK | 2020-09-22 15:02 |
350 SEK | 2020-09-21 23:46 |
300 SEK | 2020-09-13 18:49 |
300 SEK | Startpris |