29. EDVARD MUNCH (1863-1944)

Etsning. Osignerad. Utförd 1908-1909. "Norsk landskap". 10x15 cm. Enstaka fläckar. Ej examinerad ur ram. Nr. 268 ur Gustav Schieflers katalog över Munchs grafik. Med intyg av Konservator Gerd Woll, Oslo 28/4-1976.

Varunr 209226

20 Oktober 2020 18:15

Klubbslag13 00 SEK14 00 SEK 16 000 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK21 00 SEK

Utrop 3000 SEK

16 000 SEK2020-10-20 18:13
15 000 SEK2020-10-20 18:13
13 000 SEK2020-10-20 18:11
6 000 SEK2020-10-20 17:25
4 200 SEK2020-10-20 14:05
2 600 SEK2020-10-15 22:03
2 400 SEK2020-10-12 19:38
2 200 SEK2020-10-06 20:46
300 SEK Startpris

Onlineauktion 20 Okt. 2020,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!