1. LEONARD TSUGUHARU FOUJITA (1886-1968)

Bläck och akvarell på papper. Signerad. "Femme grecque nue". Arkets storlek 35x25,4 cm. Något solblekt. Tejpad vid passepartout i överkant. Stämplad på baksidan Arthur Thoot & Sons LTD och GMN.
Proveniens: Pierre de Tartas. Privat samling, Paris. McRoberts & Tunnard Gallery. Manning Galleries LTD. Dokumentation från Hazlitt Gallery, London, 22 mars 1972, medföljer.

Varunr 210728

17 November 2020 18:00

Klubbslag21 00 SEK22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK 60 000 SEK19 00 SEK20 00 SEK

Utrop 80000-100000 SEK

60 000 SEK2020-11-17 17:57
55 000 SEK2020-11-03 21:02
32 000 SEK2020-11-12 16:30
10 000 SEK2020-11-07 22:06
7 500 SEK2020-11-04 13:41
5 500 SEK2020-11-04 10:51
300 SEK Startpris

Onlineauktion 17 Nov. 2020,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!