Bläck och akvarell på papper. Signerad. "Femme grecque nue". Arkets storlek 35x25,4 cm. Något solblekt. Tejpad vid passepartout i överkant. Stämplad på baksidan Arthur Thoot & Sons LTD och GMN.
Proveniens: Pierre de Tartas. Privat samling, Paris. McRoberts & Tunnard Gallery. Manning Galleries LTD. Dokumentation från Hazlitt Gallery, London, 22 mars 1972, medföljer.
60 000 SEK | 2020-11-17 17:57 |
55 000 SEK | 2020-11-03 21:02 |
32 000 SEK | 2020-11-12 16:30 |
10 000 SEK | 2020-11-07 22:06 |
7 500 SEK | 2020-11-04 13:41 |
5 500 SEK | 2020-11-04 10:51 |
300 SEK | Startpris |