Förgylld brons med detaljer i elfenben och emalj, på stensockel. 1920/30-tal. "Russian dancer". Signerad P. Philippe i sockeln, en fot med stämplar ML93. Höjd 43 cm. Ena handen med lagning och retusch, sockel med lagning, en arm något lös i fästet.
32 000 SEK | 2020-12-01 17:54 |
30 000 SEK | 2020-12-01 16:49 |
30 000 SEK | 2020-12-01 17:39 |
26 000 SEK | 2020-11-17 15:41 |
26 000 SEK | 2020-12-01 14:49 |
20 000 SEK | 2020-12-01 14:35 |
18 000 SEK | 2020-11-27 14:15 |
5 000 SEK | 2020-11-18 17:23 |
700 SEK | 2020-11-18 14:36 |
300 SEK | Startpris |