Porslin med polykrom dekor och kalligrafi, märkta i botten. Kina, ca 1890-1920. Diameter 17 cm. Obetydliga tillverkningsdefekter, obetydligt slitage, obetydliga naggar.
1 800 SEK | 2021-02-16 16:58 |
1 700 SEK | 2021-02-16 08:56 |
1 600 SEK | 2021-02-14 18:52 |
900 SEK | 2021-02-03 14:09 |
800 SEK | 2021-02-12 20:14 |
600 SEK | 2021-02-12 00:26 |
300 SEK | Startpris |