Porslin, flerpassformat med dekor av fem-kload drake, märkt i botten. 1800-tal. Diameter 16 cm. Obetydligt slitage, möjligen senare slipad kant.
32 000 SEK | 2021-02-16 18:12 |
30 000 SEK | 2021-02-16 18:12 |
22 000 SEK | 2021-02-16 18:03 |
10 000 SEK | 2021-02-16 17:45 |
10 000 SEK | 2021-02-16 17:50 |
9 000 SEK | 2021-02-16 17:19 |
3 400 SEK | 2021-02-03 14:10 |
3 000 SEK | 2021-02-12 20:13 |
2 600 SEK | 2021-02-12 00:25 |
2 200 SEK | 2021-02-11 15:08 |
500 SEK | 2021-02-04 08:49 |
300 SEK | Startpris |