48. SKÅLFAT, TRE ST

Keramik med celadonglasyr. Thailand, ca år 1400. Diameter 28-30 cm.

Proveniens: The Royal Nanhai Cargo, Sten Sjöstrand Collection.

Vrakgods, matt glasyr, mindre skador och tillverkningsdefekter.

Varunr 215183

10 Maj 2021 18:16

Klubbslag18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK 3 000 SEK16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK

Utrop 3000 SEK

3 000 SEK2021-05-10 18:13
2 800 SEK2021-05-10 18:13
1 400 SEK2021-04-12 13:26
1 000 SEK2021-05-09 13:45
300 SEK Startpris

Sten Sjöstrand Collection Onlineauktion 10 maj,

Auktion: 10 maj kl 18
Visning: 10 maj kl 13-18

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!