1. PABLO PICASSO (1881-1973)

Etsning, 28/100. 1922/23. Signerad i blyerts. "Les trois baigneuses III". Plåtstorlek 18x13 cm. Hela bladets storlek 32,7x25,3 cm. Lätt gulnat blad, kanter hårt gulnade. Två små revor i vänster kant. Spår av tejprester i överkant. Nederkant med spår av skrift.

Varunr 216971

13 April 2021 18:00

Klubbslag12 00 SEK13 00 SEK14 00 SEK 50 000 SEK8 00 SEK9 00 SEK10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK

Utrop 40000 SEK
5% Droit de suite/Följerätt tillkommer för objektet om det överstiger 2625 SEK

50 000 SEK2021-04-13 17:15
48 000 SEK2021-04-13 16:53
42 000 SEK2021-04-12 17:38
40 000 SEK2021-04-08 13:52
38 000 SEK2021-04-08 11:50
32 000 SEK2021-04-03 13:25
28 000 SEK2021-03-30 20:49
20 000 SEK2021-03-31 17:09
10 000 SEK2021-03-31 07:44
1 000 SEK2021-03-30 22:19
300 SEK Startpris

Onlineauktion 13 April 2021,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!