Etsning, 28/100. 1922/23. Signerad i blyerts. "Les trois baigneuses III". Plåtstorlek 18x13 cm. Hela bladets storlek 32,7x25,3 cm. Lätt gulnat blad, kanter hårt gulnade. Två små revor i vänster kant. Spår av tejprester i överkant. Nederkant med spår av skrift.
50 000 SEK | 2021-04-13 17:15 |
48 000 SEK | 2021-04-13 16:53 |
42 000 SEK | 2021-04-12 17:38 |
40 000 SEK | 2021-04-08 13:52 |
38 000 SEK | 2021-04-08 11:50 |
32 000 SEK | 2021-04-03 13:25 |
28 000 SEK | 2021-03-30 20:49 |
20 000 SEK | 2021-03-31 17:09 |
10 000 SEK | 2021-03-31 07:44 |
1 000 SEK | 2021-03-30 22:19 |
300 SEK | Startpris |