Porslin med famille rose-dekor. Kina, 1700-talets andra hälft. Diameter ca 23 cm. Något enstaka med obetydligt glasyrnagg och obetydligt slitage.
4 600 SEK | 2021-05-11 18:00 |
4 400 SEK | 2021-05-11 18:00 |
4 000 SEK | 2021-05-11 17:58 |
3 000 SEK | 2021-05-09 18:20 |
2 800 SEK | 2021-04-27 21:43 |
2 200 SEK | 2021-05-09 10:05 |
1 300 SEK | 2021-05-06 12:03 |
700 SEK | 2021-05-04 20:19 |
500 SEK | 2021-05-01 00:12 |
300 SEK | Startpris |