Porslin med famille rose-dekor. Kina, 1700-talets andra hälft. Höjd ca 23 cm. Spricka, lagningar och retuscher. Nagg på fotring. Senare trälock medföljer.
4 000 SEK | 2021-05-11 05:08 |
3 800 SEK | 2021-04-27 21:43 |
3 000 SEK | 2021-05-10 20:52 |
800 SEK | 2021-05-07 15:09 |
600 SEK | 2021-05-01 14:03 |
300 SEK | Startpris |