Porslin med i godset ristad dekor och celadonglasyr. Kina, Ming, sannolikt 14/1500-tal. Höjd ca 8 cm, diameter ca 11 cm. Obetydligt slitage och obetydliga tillverkningsdefekter.
8 500 SEK | 2021-05-11 12:39 |
8 000 SEK | 2021-05-10 06:00 |
5 500 SEK | 2021-04-27 21:43 |
450 SEK | 2021-04-28 07:13 |
300 SEK | Startpris |