Porslin med dekor i påtagligt ren kobolt, bl.a. med en gräshoppa. Kina, Ming, ca år 1600. Diameter ca 31 cm. Kantnaggar och slitage.
7 000 SEK | 2021-04-29 15:53 |
6 500 SEK | 2021-05-09 17:54 |
5 500 SEK | 2021-04-27 21:43 |
350 SEK | 2021-04-28 20:05 |
300 SEK | Startpris |