212. SKÅLFAT

Porslin med vitgul glasyr. Kina, Sung/Yüan, Ca 12/1300-tal. I botten fragmentarisk märkning i svart tusch. Diameter ca 12 cm. Obetydliga tillverkningsdefekter och slitage. God klang.

Varunr 218504

11 Maj 2021 18:04

Klubbslag9 00 SEK10 00 SEK 3 000 SEK10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK13 00 SEK

Utrop 5000 SEK

3 000 SEK2021-05-11 17:57
2 800 SEK2021-04-27 21:43
2 200 SEK2021-05-10 15:34
1 000 SEK2021-05-10 07:02
600 SEK2021-05-09 20:31
350 SEK2021-05-07 16:14
300 SEK Startpris

Onlineauktion 11 Maj 2021,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!