213. ASK MED LOCK

Porslin med Chingpai-glasyr och inpressat mönster. Sung%Yüan, ca 11/1200-tal. Diameter ca 8 cm. Obetydligt slitage, obetydligt glasyrnagg.
Proveniens: Professor Jan Wirgin, tidigare chef för Östasiatiska museet, Stockholm.

Varunr 218505

11 Maj 2021 18:05

Klubbslag17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK 7 000 SEK2 00 SEK3 00 SEK4 00 SEK5 00 SEK6 00 SEK

Utrop 5000 SEK

7 000 SEK2021-05-11 17:17
6 500 SEK2021-05-11 17:14
6 000 SEK2021-05-10 07:03
5 000 SEK2021-05-06 12:16
4 000 SEK2021-04-29 15:54
2 800 SEK2021-04-27 21:43
300 SEK Startpris

Onlineauktion 11 Maj 2021,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!