Porslin med famille rose-måleri i Bataviamedaljonger. Kina, 1700-talets andra hälft. Hljd ca 14 cm. Obetydliga nagg på fotring, obetydligt slitage. Senare trälock medföljer.
5 000 SEK | 2021-05-11 18:03 |
4 800 SEK | 2021-05-11 18:02 |
4 000 SEK | 2021-05-09 17:55 |
3 200 SEK | 2021-05-11 05:11 |
2 800 SEK | 2021-05-06 11:28 |
1 100 SEK | 2021-05-06 11:09 |
1 000 SEK | 2021-05-01 14:05 |
900 SEK | 2021-05-05 00:20 |
300 SEK | 2021-04-28 20:06 |
300 SEK | Startpris |