Porslin med dekor i guld, kobolt och järnrött. Kina, sannolikt 1700-tal. Höjd ca 7,5 cm. En med skadad fotring, sannolikt från bränningen. Båda med obetydligt slitage.
900 SEK | 2021-05-11 18:03 |
800 SEK | 2021-05-10 07:06 |
450 SEK | 2021-05-11 05:12 |
350 SEK | 2021-05-09 22:05 |
300 SEK | 2021-05-06 22:07 |
300 SEK | Startpris |