Chokladbrunt Taurillon Clémence-läder med guldfärgade beslag. Stämpelmärkt HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE. Spännet märkt HERMÈS - PARIS samt artisanstämplar och årsstämpel, 61E, I (2005). Lås och nycklar medföljer. Insida fodrad med skinn, två fack, varav ett med dragkedja. Inköpt på Birger Christensen, Köpenhamn 2004 för DKK 44000:-. Ca 35x19x24 cm. Nederkanter med ställvis slitage, enstaka repor, läderrem med kantskav. Insida med repor. Originalbox och dustbag medföljer. Box med reva.
Obs! Tillägg: kvitto medföljer.
48 000 SEK | 2021-05-25 18:06 |
46 000 SEK | 2021-05-25 13:15 |
44 000 SEK | 2021-05-24 17:21 |
38 000 SEK | 2021-05-11 20:39 |
24 000 SEK | 2021-05-20 21:45 |
20 000 SEK | 2021-05-20 16:01 |
16 000 SEK | 2021-05-19 19:45 |
14 000 SEK | 2021-05-15 13:57 |
8 000 SEK | 2021-05-12 20:43 |
5 500 SEK | 2021-05-12 15:31 |
3 400 SEK | 2021-05-12 00:55 |
300 SEK | Startpris |