3. RENÉ BUTHAUD, TILLSKRIVEN

Blandteknik på pannå. Monogramsignerad R.B. Kvinnoporträtt med duva och rådjur. 155x66 cm. Märken, litet hål i höger överkant. Baksida med skiss.
Inköpt hos konsthandlaren Alain Braunstein, Nice, 1998.
Proveniens: Kontinentalt samlarhem.

Varunr 219344

8 Juni 2021 18:04

Klubbslag17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK 19 000 SEK1 00 SEK2 00 SEK3 00 SEK4 00 SEK5 00 SEK

Utrop 10000-15000 SEK
5% Droit de suite/Följerätt tillkommer för objektet om det överstiger 2625 SEK

19 000 SEK2021-06-08 18:01
19 000 SEK2021-06-08 18:02
7 500 SEK2021-05-25 19:37
5 500 SEK2021-06-04 20:14
2 400 SEK2021-05-28 15:28
1 100 SEK2021-05-27 14:31
300 SEK Startpris

Onlineauktion 8 Juni 2021,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!