30. THOMAS RUFF (1958-)

C-Print, 5/20. Signerad och daterad a tergo 1979. "Interieur (5A)". Bladets mått 27,5x20,5 cm. Dagmått 27x20,2 cm.
Proveniens: Skarstedt Fine Art, New York.
Mai 36 Galerie, Zürich. Ej examinerad ur ram.
Proveniens: Kontinentalt samlarhem.

Varunr 201730

8 Juni 2021 18:10

Utrop 15000-20000 SEK
5% Droit de suite/Följerätt tillkommer för objektet om det överstiger 2625 SEK

13 000 SEK2021-05-25 22:25
12 000 SEK2021-05-25 19:37
300 SEK Startpris

Onlineauktion 8 Juni 2021,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!