Handkolorerade etsningar, sju st. Ur boken "Zürcherische Ausruff-Bilder" (1748-1751). Största dagmått 10x10 cm. Foxing och gulnade blad. Ej examinerade ur ram. Proveniens: Kontinentalt samlarhem.