43. JAMBIYA MED BÄLTE OCH TILLBEHÖR

Med sekundär-kniv. Bladen i stål, övrigt metallarbete sannolikt silver. Oman eller geografiskt närliggande områden. 1900-talets mitt eller något senare. Smärre skador och slitage.
Proveniens: Kontinentalt samlarhem.

Varunr 219930

8 Juni 2021 18:14

Klubbslag24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK29 00 SEK 44 000 SEK26 00 SEK27 00 SEK

Utrop 6000 SEK

44 000 SEK2021-06-08 18:11
42 000 SEK2021-06-08 17:24
14 000 SEK2021-06-01 04:13
4 800 SEK2021-05-25 19:38
4 200 SEK2021-05-27 13:52
300 SEK Startpris

Onlineauktion 8 Juni 2021,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!