Bemålat gjutjärn. Enterprise Mfg Co, Philadelphia, U.S.A. 1800-talets senare del. Höjd 55 cm. Åldersrelaterat slitage, kompletterad med senare vevhandtag och lock.
2 400 SEK | 2021-06-22 15:58 |
2 200 SEK | 2021-06-21 12:22 |
1 300 SEK | 2021-06-17 13:16 |
900 SEK | 2021-06-08 15:14 |
300 SEK | Startpris |