Skuret trä, bunden med växtfiber. Afrika, Ibibio, Nigeria. Ca 1930/50-tal. Ca 30x18 cm. Åldersrelaterat slitage. Proveniens: Holger Strömblads samling.
4 800 SEK | 2021-07-06 18:08 |
4 600 SEK | 2021-07-06 18:07 |
2 600 SEK | 2021-06-22 20:10 |
1 800 SEK | 2021-07-06 17:58 |
1 400 SEK | 2021-07-06 10:10 |
1 200 SEK | 2021-07-02 07:53 |
350 SEK | 2021-06-23 08:52 |
300 SEK | Startpris |