Skuret och bemålat trä med pärldekoration. Afrika, Ibibio, Nigeria. 1900-talets första hälft. Höjd ca 31 cm. Avslag, torrsprickor, slitage. Proveniens: Holger Strömblads samling.
900 SEK | 2021-06-22 20:10 |
900 SEK | 2021-07-06 17:21 |
700 SEK | 2021-07-06 16:07 |
300 SEK | Startpris |