Snidat och polerat trä. Afrika, Fang respektive Hemba, Gabon och Kongo. 1900-tal/samtida. Höjd ca 32 cm. Repor, torrsprickor. Proveniens: Holger Strömblads samling.
800 SEK | 2021-07-06 15:04 |
700 SEK | 2021-07-05 22:33 |
500 SEK | 2021-06-25 17:34 |
300 SEK | Startpris |