2. MASK

Skuret och bemålat trä med dekor av torkade växtfibrer. Afrika, Lubafolket, D.R. Kongo. 1900-tal/samtida. Ca 36x31 cm (Utan växtdekoration). Repor, färgbortfall.
Proveniens: Holger Strömblads samling.

Varunr 221093

6 Juli 2021 18:01

Klubbslag26 00 SEK27 00 SEK 2 200 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK17 00 SEK

Utrop 1000 SEK

2 200 SEK2021-07-06 17:59
2 200 SEK2021-07-06 17:59
1 200 SEK2021-07-06 17:22
600 SEK2021-06-22 20:10
350 SEK2021-06-29 07:31
300 SEK Startpris

Onlineauktion 6 Juli 2021,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!