Skuret och bemålat trä med dekor av torkade växtfibrer. Afrika, Lubafolket, D.R. Kongo. 1900-tal/samtida. Ca 36x31 cm (Utan växtdekoration). Repor, färgbortfall.
Proveniens: Holger Strömblads samling.
2 200 SEK | 2021-07-06 17:59 |
1 200 SEK | 2021-07-06 17:22 |
600 SEK | 2021-06-22 20:10 |
350 SEK | 2021-06-29 07:31 |
300 SEK | Startpris |