Skuret och polerat trä. Afrika, Senufo, Luba och Chokwe-folket. 1900-tal/samtida. Höjd 32-53 cm. Repor, torrsprickor, skador.
Proveniens: Holger Strömblads samling.
2 200 SEK | 2021-07-06 18:10 |
2 200 SEK | 2021-07-06 18:11 |
600 SEK | 2021-06-22 20:10 |
350 SEK | 2021-07-06 09:42 |
300 SEK | Startpris |