Skuret och bemålat trä med dekor i växtfibrer. Afrika, Tchokwe. 1900-tal/samtida. Ca 30x20 cm. Repor, märken.
Proveniens: Holger Strömblads samling.
2 000 SEK | 2021-07-06 18:05 |
1 900 SEK | 2021-07-06 18:04 |
1 500 SEK | 2021-07-06 17:57 |
600 SEK | 2021-06-22 20:10 |
300 SEK | Startpris |