Skuret trä med vitt pigment. Afrika, Fangfolket, Gabon. 1900-tal/samtida. Längd ca 48 cm. Repor, maskhål, färgbortfall. Proveniens: Holger Strömblads samling.
700 SEK | 2021-07-06 17:57 |
600 SEK | 2021-06-22 20:10 |
500 SEK | 2021-07-06 17:56 |
300 SEK | Startpris |