32. KANAGA-MASK

Skuret och bemålat trä. Afrika, Dogon, Mali. Ca 1940/60-tal. Ca 78x59 cm. Slitage, sprickor. Proveniens: Holger Strömblads samling.

Varunr 221206

6 Juli 2021 18:11

Klubbslag22 00 SEK23 00 SEK24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK 1 600 SEK21 00 SEK22 00 SEK23 00 SEK

Utrop 2000 SEK

1 600 SEK2021-07-05 20:59
1 500 SEK2021-07-02 14:23
1 300 SEK2021-06-22 20:11
450 SEK2021-07-01 14:01
350 SEK2021-06-23 08:50
300 SEK Startpris

Onlineauktion 6 Juli 2021,

Slagavgift 50 SEK Ink.moms

Beställ transport här!